GPTR


   Pisząc o sposobach zarabiania pieniędzy w internecie nie można pominąć programów GPTR. Może nie jest to sposób na zrobienie fortuny w krótkim czasie ale przy odrobinie samozaparcia, zawsze jakieś zysk wypracujemy. 
   Nie brak, w sieci, artykułów krytycznie oceniających ten sposób zarabiania. Głównym powodem negatywnej oceny  programów GPTR  jest niekorzystny bilans zarobków w stosunku do poświęconego na ten cel czasu. Pojawiają się jednak głosy / mniejszość /, że dobierając odpowiednia strategię, da się zarobić i tutaj konkretne pieniądze.

Co to jest GPTR ?

   GPTR to skrót od angielskiego Get Paid To Read - co znaczy "zarabiaj na czytaniu". Jest to jeden z bardziej rozpowszechnionych sposobów zarabiania w Internecie. Zwykle każdy kto zaczyna przygodę z e-biznesem w sieci, trafia na wstępie, na jeden z takich programów. Są one licznie reklamowane na wielu stronach internetowych. 
  Dlaczego programy GPTR zyskały tak duża popularność ? Prawdopodobnie dlatego, że są platformami ogólnodostępnymi. Minimalny wiek dopuszczający do uczestnictwa wynosi kilkanaście lat, stąd właśnie duże zainteresowanie tą forma zarabiania pieniędzy przejawiają osoby młode.
   Czy fakt powszechnej dostępności musi oznaczać małe dochody ? - niekoniecznie. Wszystko zależy od podejścia i zaangażowania do tematu. GPTR to taki swoisty sprawdzian własnych możliwości. Jeżeli sprawdzimy się w tym stosunkowo prostym systemie zarabiania, to najprawdopodobniej  będziemy też potrafili to zrobić w bardziej zaawansowanych i dochodowych branżach MLM. Przystępując, od razu, do poważnych programów biznesowych, gdzie potrzebny jest wkład własny, nie mając wcześniejszego  doświadczenia, możemy stracić niepotrzebnie pieniądze. 
  Ważne jest aby pamiętać, że w zdecydowanej większości programów GPTR, bez osób poleconych  osiągnięcie dużych dochodów jest bardzo trudne..
   Żeby zacząć zarabiać w ten sposób musimy zarejestrować się w jednym, lub lepiej kilku programach. Po rejestracji zaczynamy otrzymywać na naszą skrzynkę pocztową płatne maile reklamowe. / ważne aby wcześniej odblokować filtry antyspamowe w naszym programie pocztowym / Za każdy przeczytany e-mail, otrzymujemy pewną kwotę pieniędzy lub punktów. Warunkiem otrzymania tych pieniędzy, jest konieczność zapoznania się z ofertą reklamodawcy. Najczęściej, przechodzimy do obejrzenia reklamy klikając w link reklamowy umieszczony w e-mailu. Po kliknięciu w taki link, zostajemy przekierowani bezpośrednio na stronę reklamodawcy, bądź firmy rozsyłającej e-maile,
 W większości przypadków, wynagrodzenie za przeczytany e-mail oscyluje w granicach od 0,1centa do 2 centów. W polskich GPTR od 0,25 grosza do maksymalnie 2 groszy  . Oprócz wynagradzania za czytanie maili, programy GPTR płacą również za klikanie w banery reklamowe, wykonywanie płatnych zadań oraz za rekrutacje nowych użytkowników. Spotyka się także różnego rodzaje promocje  i konkursy. 

Poleceni 

   W tego typu programach nie bez znaczenia dla naszych zarobków jest rozbudowa siatki poleconych potocznie zwanymi  refami  (ang. referalls). Poleconym staje się osoba, która zapiszę się z Twojego linku (reflink) otrzymanego podczas rejestracji w programie.
Dzięki poleconym zyskujemy wiele profitów, m.in
- Określony procent jego zarobków (różny, w zależności od programu )
- Poleconych na kolejnych poziomach, czyli osoby, które zaprosił do programu nasz ref z poziomu pierwszego. Uzyskujemy również dodatkowy % z takich poleconych. Opcja nie dotyczy programów z jednym poziomem poleconych.
- Jednorazową premie za polecenie (dotyczy niektórych programów).
Gdzie szukać poleconych ? -  oto kilka sposobów
   
- Założenie bloga lub strony internetowej - na której będziesz promował systemy do których jesteś zapisany.
- Reklama w sieci - poprzez np umieszczanie bezpłatnych ogłoszeń 
- Rekrutacja znajomych
- Promowanie swoich GPTR na forach ogólnych i tematycznych
- Poprzez opis reklamowy w komunikatorach.
- W programach społecznościowych takich jak np Facebook lub Nasza Klasa 
    Na koniec zaryzykuję tezę, że w programach GPTR można zarobić pieniądze, ale zawrotne kwoty to nie są. Można nawet uzyskać dochód rzędu kilkuset złotych miesięcznie, ale tylko nielicznym – którzy mają rozbudowane siatki poleconych, liczone w tysiącach, i to w kilku programach naraz. Dla przeciętnego uczestnika realnie zarobek to kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Pozytywną stroną tego typu programów jest zebrane doświadczenie i wprowadzenie do bardziej zaawansowanych mechanizmów zarabiania w sieci.

Jeśli posiadasz własną stronę internetową, sklep internetowy, forum, blog, to za pomocą tego typu programów, możesz je bardzo tanio promować. Zamawiasz wejścia na swoją stronę wysyłając płatny SMS lub płacąc ze swoich zarobków. 

Przydatne słownictwo :

Username - Twoja nazwa użytkownika.
Send emails - eMail address.
First name - Imię.
Last name - Nazwisko.
Address - Ulica i numer domu.
City - Miasto.
Zip Code - Kod pocztowy.
Country - Kraj, w którym mieszkasz. 
Earnings Stats - Statystyki zarobków
Point2Click - Banery i linki za które otrzymujemy punkty
Contest PTC - Kliki konkursowe. 
Referral links - Banery i linki do polecania programu
Request Payout - Zlecenie wypłaty
User Account Info - Zmiana danych konta 

 

 

2 komentarze:

  1. Kluczem do zarabiania w programach typu GPTR sąbez wątpienia szeroko rozbudowane siatki poleconych. Ze swojej strony poleciłbym zakup impresji bannera reklamowego danego programu z określoną liczbą wejść. Poczekamy w tym przypadku w prawdzie na efekty pewien czas, ale inwestycja na 100% się nam zwróci! Możemy również zakupić tego typu reklamę z zarobków uzyskanych w danym serwisie GPTR. Jak dla mnie to najlepszy i najtańszy sposób na zdobywanie poleconych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem czy już wiecie o tym, ale program zarobkowy Centrum Reklamy (GPTR) otrzymał nową szatę graficzną i kilka innych zmian, warto przeczytać <<--

    OdpowiedzUsuń