UPLOADING


  Uploading to sposób pozyskiwania pieniędzy z internetu oparty na udostępnianiu innym, własnych plików na różnego rodzaju hostingach, które w zamian za pobrania oferują nam wynagrodzenie. Wynagrodzenie rozliczane jest w modelu PPD (Pay Per Download) i PPA (Pey Per Action). 
  Hostingi typu PPD, np Hotfile czy Turbobit, stawki za pobrania liczone są od 1000 pobrań i oscylują w granicach 1-50 $ w zależności od wielkości pliku i grup, w jakiej znajduje się kraj, z którego ktoś go pobiera. Na takie hostingi uploaduje się zwykle duże pliki, np. filmy, muzykę, gry, które następnie promuje się na różnych forach warezowych.
   Hostingi typu PPA np Sharecash lub Cashfile wymagają przed pobraniem pliku akceptacji jakiejś oferty, płatnej lub darmowej. Zwykle jest to rejestracja na jakimś serwisie, wypełnienie formularza czy ankiety, wysłanie smsa, lub pobranie pliku. Stawki są jednak zdecydowanie wyższe. Jedno pobranie pliku może być warte od kilku centów do, nawet kilkunastu dolarów bez względu na jego rozmiar. Umieszcza się tam zwykle niewielkie pliki, najczęściej patche, keygeny, seriale itp. Niestety, linki do tych plików jest trudniej wypromować, ponieważ nie są tolerowane przez fora warezowe. Jedną z popularniejszych metod promowanie tych linków jest umieszczenie filmiku na portalu YouTube.

WAŻNE ! umieszczanie plików chronionych prawem autorskim może prowadzić do problemów z prawem 

   Jak to działa? - na początku musimy znaleźć w sieci hosting, który oferuje się płacić za pobieranie naszych plików. Kolejnym krokiem będzie założenie tam konta i umieszczenie plików, na których chcemy zarabiać. Istnieje kilka metod umieszczania plików m.in.
- poprzez przeglądarkę / Web Upload / jest najbardziej popularna i polega na załadowaniu plików z poziomu serwera.
- poprzez klienta FTP. Wymaga użycia specjalnych programów, typu FileZilla czy CoffeeCup
uploadowanie bez użycia Twojego łącza / Remote Upload / W dużym skrócie oznacza to przejęcie cudzego linka  i przekierowanie pobierania na swoje konto. Taka możliwość wymaga zwykle dodatkowych uprawnień.

Po zauploadowaniu pliku i otrzymaniu do niego linka, możemy rozpocząć promocję.

   Jak promować? - musimy obmyślić ciekawe, najlepiej nowatorskie sposoby dotarcia do największej ilości odbiorców. Uzyskamy to m.in poprzez reklamę naszego pliku na wszelkich forach, portalach społecznościowych, stronie www lub blogu. Skuteczną metodą może być umieszczenie krótkiego filmiku reklamowego na You Tube.
   Co uploadować? - wystarczy zaoferować ludziom pliki, które chętnie będą pobierali, jest to sposób na długotrwały sukces. Takich plików jest mnóstwo / filmy, gry, muzyka, erotyka /, sami je możemy znaleźć czy stworzyć, a następnie zreuploadować na swoje konto. Udostępniając je - zarabiamy pieniądze .
     
Hostingi Plików PPD (Pay Per Download):


- HotFile.com

Hostingi Plików PPA (Pey Per Action):