ANKIETY


   SURVEYS to płatne ankiety internetowe, za wypełnienie których można zarobić często całkiem godziwe pieniądze. Są tworzone przez firmy badawcze i dotyczą przeróżnych tematów związanych z badaniem rynku. W większości przypadków wypełnianie ankiet nie wiąże się z odwiedzeniem strony twórców ankiety, ponieważ są one przesyłane na nasz adres e-mailowy podany w procesie rejestracji. Czasami regularne odwiedzanie strony premiowane jest dodatkowymi punktami doliczanymi do Twojego konta. Najlepiej płatne są ankiety wypełniane poprzez strony angielskojęzyczne. Niestety, po pierwsze przeszkodą może być język ale też znikoma ilość reklam przeznaczonych dla mieszkańców naszego kraju.
Sam fakt otrzymania ankiety nie zawsze równoznaczny jest z jej ukończeniem. Często z przyczyn wiadomych tylko twórcom ankiety, nie zostaniesz do niej zakwalifikowany. Wypełnienie ankiety zajmuje od kilku  do kilkudziesięciu minut. Czasami ankieta rozłożona jest na kilka dni. Na jednej ankiecie możesz zarobić od kilku do kilkunastu PLN. Aby zwielokrotnić swoje potencjalne zyski  proponuję zapisać się do kilku lub nawet kilkunastu paneli badawczych.  To zwiększy Twoje szanse wzięcia udziału w płatnych ankietach. Więcej ankiet oznacza więcej okazji do zarobienia pieniędzy.
   Jeśli zdecydujesz się brać udział w badaniach panelowych, rób to uczciwie. Oszukiwanie przy wypełnianiu ankiet czy wypełnianie ich na "chybił trafił" szybko się zemści - osoba taka będzie otrzymywać coraz mniej zaproszeń, a w konsekwencji zniechęci się do tej formy uczestnictwa w badaniach rynkowych. Zachęcam więc do rzetelnego podejścia do sprawy od samego początku.
 
Global Test Market jest ogólnoświatowym panelem badawczym, oferującym liczne ankiety. Firma posiada respondentów na całym świecie. Za wypełnienie ankiet otrzymujemy punkty, które później wymieniamy na gotówkę.
  Podczas  rejestracji należy podać kilka niezbędnych informacji. Ważne jest także podanie swojego adresu zamieszkania, na który firma przesyła czek z zarobionymi pieniędzmi. Nie zapomnij wypełnić profili kwalifikacyjnych znajdujących się w zakładce Moje Profile. Zwiększa to szanse na otrzymywanie ankiet. Strona posiada polską wersję językową.
Ankiety otrzymujemy dość nieregularnie, średnio 5 -10 miesięcznie. Za każdą możemy otrzymać od 5 do 50 punktów. Wypłata w równowartości 50$ następuje po uzbieraniu 1000 punktów.

Toluna.com jest społecznością internetową, dzięki której możesz się wypowiedzieć na dowolny temat. Toluna jest panelem o zasięgu ogólnoświatowym i jest zorganizowana na wzór portali społecznościowych Możemy zawierać znajomości, brać udział w miniankietach  samemu tworzyć krótkie ankiety i wiele innych. Twoja aktywność jest punktowana. Warto często logować się na stronie, ponieważ co kilka dni pojawiają się tzw. Quick Survey - nisko punktowane krótkie sondy. Właściwe ankiety  otrzymujemy e-mailem, od kilku do kilkunastu razy w miesiącu. Punktacja za ich wypełnienie jest zmienna - średnio to 1000 - 2000 punktów.
Zgromadzenie 50 000 punktów upoważnia nas do wymiany ich na gotówkę w wysokości 50 zł, które firma wypłaca na konto PayPal 

 

Klub GfK to internetowy panel badawczy prowadzony przez GfK Polonia, jedną z najbardziej poważanych i doświadczonych firm zajmujących się badaniem rynku. Każdy, kto ukończył 16 lat może brać udział w badaniach. W Klubie GfK za wykonywane badania uzyskuje się punkty. Za każdym razem, gdy bierzecie Państwo udział w badaniu, przydzielane są punkty, które później można wymieniać na nagrody rzeczowe lub gotówkę. W każdym mailu z zaproszeniem do badania jest informacja, ile punktów można zdobyć. Firma ma dość duże widełki punktowe w granicach 50-300 za wypełnioną ankietę. Uzbieranie 999 punktów upoważnia nas do wypłaty 50zł, przesyłanych na prywatne konto bankowe podane w procesie rejestracji.


 Myiyo to międzynarodowy panel zorganizowany podobnie jak Toluna, na wzór portali społecznościowych. Możemy zawierać znajomości, brać udział w miniankietach,  samemu tworzyć krótkie ankiety i wiele innych. Codzienne odwiedziny strony są punktowane podobnie jak i Twoja aktywność na stronie. Płatnych ankiet niema aż tak wiele, ale zdobywasz punkty za zaproszenie znajomych do udziału w panelu. 1000 punktów to równowartość 1 euro. Wypełnienie ankiety 1 euro.  Minimalna kwota do wypłaty to 20 euro, płacone na konto PayPal  

 PaidViewpoint to godny zainteresowania anglojęzyczny survey. Wyróżnia go niebanalna grafika, intuicyjna obsługa oraz możliwość budowania struktury poleconych. Wypełnienie ankiety wymaga każdorazowego zalogowania się na stronie. Dostajemy 1 ankietę standardową dziennie za którą otrzymujemy 3 centy. Oprócz wynagrodzenia za każdą ankietę dostajemy punkty za prawdomówność , tzw TraitScore. Polega to na tym że w każdej ankiecie powtarzają się pytania, które były zadawane w poprzednich. Jeśli odpowiemy za każdym razem tak samo, czyli zgodnie z prawdą, otrzymamy 100pkt. Po uzbieraniu 9000 punktów automatycznie przeskakujemy na wyższy, lepiej płatny poziom. Warto więc codziennie zalogować się na stronie i  poświęcić 2-3 minuty na  wypełnienie ankiety. Za każdego poleconego otrzymamy 1$ gdy ten wypełni 6 biznesowych ankiet. Biznesowe ankiety dostaniemy jak będziemy mieć odpowiednio wysoki TraitScore. Minimum do wypłaty to 15$ na konto PayPalSyntetos New Market Research to firma badawcza z Poznania, która przeprowadza również badania online. Tematyka badań dotyczy najczęściej konkretnej branży, produktu lub usługi, znajomości marek, zadowolenia z produktu lub usługi, preferencji dotyczących sposobu użytkowania czy miejsca dokonywania zakupu. O nowych badaniach panelista informowany jest e-mailowo, na adres podany podczas rejestracji. E-mail zawiera  informacje o przedmiocie badania, warunkach udziału, czasie trwania oraz wynagrodzeniu za udział. Średnie wynagrodzenie za 20 minutową ankietę to 5 zł (50 punktów). Za udział w testowaniu produktów respondent otrzymuje produkt do testowania oraz - w zależności od konkretnego badania - dodatkowe punkty lub prezent. Wynagrodzenie wypłacane jest przelewem po uzbieraniu min. 500 punktów, czyli 50 zł.IMAS International od 1994 roku prowadzi badania rynku. Jest członkiem organizacji badawczych: polskiego PTBRiO i międzynarodowego ESOMAR. Będąc uczestnikiem panelu IMAS OnLine masz niepowtarzalną okazję do wyrażania swoich opinii na różne tematy. Możesz dzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą i opiniami z osobami, które decydują o przyszłym wyglądzie produktów znanych firm, liderami polityki, twórcami kultury i mediami.W zamian za uczestnictwo w badaniach przyznawane są punkty. Punkty te można wymieniać na bony pieniężne SodexhoPass, którymi bez problemu zapłacić można w większości dużych sklepów w Polsce. Pieniądze naliczane są wg przelicznika 10 pkt = 1 zł. Wypłata następuje na żądanie uczestnika po osiągnięciu minimum 400 pkt, co po przeliczeniu równe jest 40 zł w bonach Sodexo lub przelewem na konto bankowe. Rejestracja jest dostępna dla wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia.

  
Cenne Opinie to polski panel badawczy. Jako członek Cennych Opinii, otrzymywać będziesz rozmaite ankiety dopasowane do Twoich zainteresowań. Pamiętaj aby po zarejestrowaniu się na stronie Cenne Opinie uzupełnić swoje profile. Ułatwi to firmie dopasowanie Ankiet odpowiadających Twoim zainteresowaniom. Jeżeli Twój profil jest kompletny, daje Ci to przewagę nad innymi członkami. Dlatego umieść jak najwięcej informacji, w celu otrzymania większej ilości zaproszeń do ankiet odpowiednich dla Twojego profilu. Za każdą wypełnioną do końca ankietę, otrzymasz wynagrodzenie, zazwyczaj pomiędzy 3 i 6 zł, lub około 25 zł za złożone ankiety specjalistyczne. Kiedy uzbierasz na swoim koncie 50 zł będziesz mógł zamówić nagrodę w formie bonu towarowego. Aby się zarejestrować do panelu musisz mieć ukończone 18 lat i mieszkać w Polsce.

 

MojaOpinia  jest konsumenckim panelem badawczym,należącym do niemieckiego instytutu badań konsumenckich Untiedt Research. Tu możesz wyrazić swoje zdanie, jednocześnie zarabiając na tym. Będziesz otrzymywać zaproszenia do ankiet np. na temat nowych produktów, innowacyjnych reklam, mediów, ... Ważne jest jednak to, co  różni ten panel od innych instytutów: po każdej wypełnionej ankiecie otrzymasz wynagrodzenie! Nie musisz zbierać punktów ani minimalnej kwoty wypłaty. Nagroda za 30 min ankietę to aż 10zł. Wypłaty na osobiste konto bankowe i PayPal
ŚwiatOpinii jest prowadzony przez Survey Sampling International [SSI] - firmę, która pomaga badaczom od roku 1977 poprzez świadczenie usług badania opinii przez Internet, telefon, pocztę oraz rozmowy bezpośrednie. Badania w ŚwiecieOpinii dotyczą różnych tematów. Możesz otrzymać pytania dotyczące produktów lub usług, aktualnych wydarzeń społecznych, nowych reklam, jak oceniasz gazety lub programy telewizyjne itp. Biorąc udział w niektórych badaniach, możesz zbierać punkty lub wygrać cenne nagrody. Minimalna ilość punktów uprawniająca do wymiany wynosi 1000. Rejestrując się możesz zdobyć komputery, telewizory, wycieczki i dużo więcej. Jeśli zarejestrujesz się jeszcze dzisiaj w programie, weźmiesz udział w najbliższym kwartalnym losowaniu nagród!


epanel.pl jest częścią międzynarodowe firmy badawczej Zasadą działania epanel.pl jest zgromadzenie grupy osób, które chcą odpowiadać na ankiety internetowe, jak również brać udział w innego typu badaniach (wywiady ankieterskie, wywiady telefoniczne). Za udział we wszystkich naszych badaniach zarejestrowani uczestnicy epanel.pl, w zależności od specyfiki badania, są wynagradzani w formie punktów, które można bezpośrednio wymienić na gotówkę lub przekazać na wybraną akcję charytatywną. Aby wziąć udział w epanel.pl należy się zarejestrować. Po rejestracji, jako uczestnicy epanel.pl będą mieli okazję odpowiadać na pytania zawarte w elektronicznych ankietach, oceniać nowe reklamy, brać udział w tworzeniu nowych produktów i dzielić się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami. Wynagrodzenie pieniężne dostanie każdy, kto kwalifikuje się do badania i odpowie na wszystkie pytania ankiety. Za udział w jednym badaniu uczestnik otrzymuje od 1 do 30 zł. Wysokość wynagrodzenia możliwa do zdobycia w danym badaniu podana jest przed rozpoczęciem badania i zależy od stopnia trudności i długości ankiety.
Wynagrodzenie pieniężne gromadzone jest na koncie uczestnika. Można je zrealizować w dowolnym momencie, pod warunkiem, że zgromadzone zostało co najmniej 50 zł.  Pieniądze zostaną przelane na wskazane konto w ciągu 45 dni od daty podania wszystkich wymaganych danych w formularzu wypłat.