MLM


   Jeśli kiedykolwiek interesowałeś się dodatkowym źródłem dochodów w internecie, to 
na pewno spotkałeś się z pojęciem marketingu wielopoziomowego, w skrócie zwanym MLM - od ang. multi-level marketing .
    System MLM jest sposobem dystrybucji produktów lub usług, polegającym na maksymalnym skróceniu drogi między producentem a klientem. System ten przewiduje udział w zyskach firmy, wprost proporcjonalny do wykonanych obrotów. 
   Sposób rekrutacji nowych dystrybutorów przewiduje również premie za pozyskanie nowych i skutecznych sprzedających. Dystrybutorzy mogą organizować swoje własne grupy sprzedażowe, a członkowie tych grup także mogą budować swoje indywidualne struktury. Dodatkowym elementem motywacyjnym jest wypłata prowizji za obroty Twoich dystrybutorów, nawet po zaprzestaniu sprzedaży produktów.  
   Marketing wielopoziomowy mylony jest często z tzw. piramidą finansową. Różnica polega na tym, że w MLM każdy poziom sprzedaży może mieć własnych klientów, którym dostarcza się towary według ich zapotrzebowania.W piramidach finansowych nie ma zazwyczaj obrotu towarem. W MLM sprzedający zarabia na sprzedaży prowadzonej osobiście lub przez partnerów, natomiast w piramidzie finansowej zarobek uczestnika jest procentem od wysokiego wpisowego, wpłacanego przez nowych członków za prawo uczestnictwa strukturze.
    W odróżnieniu od tradycyjnego biznesu w tym modelu nie ponosi się ogromnych kosztów związanych z utrzymaniem sklepu czy hurtowni, transportem, reklamą w TV itp . Tutaj produkt trafia bezpośrednio od producenta do rąk kupujących, którymi mogą być osoby niezwiązane z systemem lub sami dystrybutorzy. W MLM nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia zarobkowe. Rozpoczynając współpracę dostajesz gotowy produkt oraz plan marketingowy 
    Systemy MLM tworzą głównie dwie grupy ich uczestników - Liderzy i Dystrybutorzy
Pierwsi nastawiają się na maksymalizację własnej sprzedaży i skuteczną rozbudowę sieci, drugim wystarczy zaopatrywanie bliskich, znajomych, współpracowników, a sieć rozbudowują  jedynie w sprzyjających warunkach. Dystrybutorzy pojawiają się w programach najczęściej na krótki okres czasu i większości rezygnują po pierwszych niepowodzeniach. Liderzy są siła napędową każdego MLM. Zwykle stanowią 10-20 % wszystkich uczestników sieci, ale decydują o 70- 90 procentach jej efektywności. 
   Liderzy dysponują całym arsenałem narzędzi marketingowych  mających  na celu werbowanie kolejnych uczestników i testowanie ich pod kątem przydatności do sieci.
   W Polsce, podczas wdrażania pierwszych systemów MLM popełniono poważny błąd. Zastosowano bezmyślnie narzędzia marketingowe skuteczne w USA /skąd pochodzi MLM/, nie uwzględniając specyfiki naszego kraju. Język używany w publikacjach oraz  szkolenia, polegające na grupowych seansach, spowodowały niechęć do tej formy sprzedaży. Odmienianie przez przypadki słów "sukces" i "szczęście" oraz wiązanie ich ze sprzedażą określonych produktów było powodem niewybrednych żartów. Firmy były porównywane do sekt religijnych i oskarżane o pranie mózgów uczestników sieci.
   Dzisiaj branża MLM nie budzi już w Polsce takich emocji. Według różnych szacunków tą formą sprzedaży zajmuje się w naszym kraju około miliona osób. Dla ponad 80 procent z nich jest to zajęcie dodatkowe. Większość aktywnych uczestników w programach MLM stanowią kobiety, wynika to ze specyfiki produktów, które są sprzedawane w sieciach . Ponad sześć na dziesięć produktów sprzedawanych w Polsce stanowią kosmetyki, suplementy diety i produkty dietetyczne. 
 
MLM w internecie

   Internet wprowadza nowe, praktycznie nieograniczone możliwości marketingu sieciowego. Tradycyjny MLM oparty został na bezpośrednim kontakcie z klientem.
W internecie nie ma bezpośredniego kontaktu z człowiekiem, ale za to jest możliwość dotarcia do ogromnej rzeszy potencjalnych klientów czy współpracowników. Dzięki internetowi zyskujesz znacznie większe możliwości prezentacji i sprzedaży. 
   Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że MLM online jest świetnym sposobem na biznes - nie ryzykujesz swoich pieniędzy. Co prawda, każda firma działająca w modelu MLM wymaga  zakupienia tzw.startera, ale czym jest ten koszt w porównaniu z kosztami rozpoczęcia klasycznej działalności gospodarczej.. 
   Podsumowując, MLM online jest jednym z ciekawszych sposobów na zbudowanie dochodowego biznesu całkowicie od zera. Połączenie kilku ciekawych zalet w jednym pomyśle daje Ci narzędzia do zarabiania pieniędzy i to takie jakie sam sobie wymarzysz i wypracujesz.
  
  zalety internetowego MLM:

- prowadzisz biuro w swoim domu
- sam sobie jesteś szefem i podwładnym
- ponosisz małe koszty utrzymania firmy
- sam ustalasz sobie czas pracy
- zarobki masz dokładnie takie na jakie zasługujesz
- sam decydujesz o swoich awansach
- sam decydujesz o terminie i długości swojego urlopu.

20 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy i zaskakująco obiektywny artykuł o jednym z najbardziej mylnie postrzeganych biznesów. Mlm staje się coraz bardziej popularny dzięki internetowi, i coraz więcej osób, w szczególności młodych próbuje swoich sił w tego typu biznesie. Internet stał się obiecującym narzędziem w biznesie poleceń. Nie kończąca się lista kontaktów, to marzenie dla każdego przedsiębiorcy. Ostatnio nawet trafiłem na rozwijające się http://forum.mlminternetowy.pl Może w końcu coś obiektywnego i pomocnego dla wszystkich, bez względu na firmę.
  Oby więcej takich artykułów, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujący artykuł o MLM. Widać, że ten system nie jest w tym artykule ani wychwalany, ani negowany, dlatego jest warty polecenia dla osób, które jeszcze nie spotkały się z informacjami o MLM, lub tylko coś słyszały. Jak wyżej napisano, internet jest świetnym narzędziem dla osób zapisanych do firm działających na zasadzie Marketingu sieciowego. Ja również opieram się głównie na pracy poprzez internet. Chciałbym tylko sprostować pewną małą informację, którą wyczytałem w tym artykule, a mianowicie to, że w każdej firmie MLM, aby się zapisać trzeba dokonać zakupu startera. Nie jest to do końca prawda. Oczywiście w większości przypadków tak jest, ale w firmie,w której ja jestem rejestracja jest całkowicie darmowa. Jeżeli ktoś jest zainteresowany poczytaniem o tej firmie to zapraszam na mój blog: http://zarabiamyzfamilo.blogspot.com/.
  Ciekawy blog, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Program Partnerski Avrio został stworzony dla osób szukających dodatkowych źródeł dochodu.
  Dzisiaj stwarzamy możliwość budowania własnego biznesu osobom, które pragną czerpać korzyści z wypracowanego przez siebie dochodu. Jest to połączenie PP z branżą finansową - Plan Inwestycyjny Multi w Towarzystwie Ubezpieczeniowym AXA.

  Oto powody dla których warto skorzystać z ofert Avrio:
  - darmowe przystąpienie do programu partnerskiego
  - współtworzenie firmy Avrio
  - jasny i przejrzysty plan wynagrodzenia i awansów
  - możliwość wygenerowania całkiem przyzwoitego dochodu pasywnego
  - nie szukamy klientów a partnerów.

  Nasz współpraca to zaproszenie min. 3 osób do programu i pomóc tym osobom zrobić to samo.
  Jeżeli nasza struktura liczy już 12 osób (pierwszy poziom 3, drugi 9) firma zakłada nam polisę z funduszem inwestycyjnym i w naszym imieniu opłaca tą polisę za zarobione przez nas pieniądze. Zarobek nasz to prowizja 300 zł za każdą osobę w naszej grupie a więc 12 osób po 300 zł i mamy polisę inwestycyjną opłaconą na 1 rok w kwocie 3600 zł.

  Żadna osoba, żaden partner nie płaci nic ze swojej kieszeni na inwestycję. Prowizja "uzbierana" na opłacenie jest z TU AXA, gdzie firma Avrio dostaje za każdą polisę urocznioną składkę z której opłaca partnerów i fundusz.

  Nasz rzeczywisty i realny zarobek zaczyna się od następnych poziomów.
  I tak za każdą osobę, każdego partnera którzy są w naszej strukturze otrzymujemy:

  Poziom III - 100 zł (27 x 100 zł = 2 700 zł na nasze konto),
  Poziom IV - 50 zł (81 x 50 zł = 4 050 zł na nasze konto)
  Poziom V - 25 zł (243 x 25 zł = 6 075 zł na nasze konto)

  Poziom piąty (V) wiąże się również z awansem na stanowisko Dyrektora Oddziału i dodatkową prowizją 50 zł za wszystkie osoby na piątym poziomie a więc dodatkowo 12 150 zł. Łącznie za poziom V otrzymujemy na nasze konto 18 225 zł.

  Ale, no własnie musi być zawsze jakieś ale.

  Aby otrzymać awans i dodatkowe 50 zł za Poziom V to wszystkie poziomy wcześniejsze MUSZĄ być całkowicie zapełnione.

  Jeżeli partner nie będzie dążył do awansu i dodatkowych 50 zł za Poziom V to również otrzymuje 300 zł prowizji za każdą osobiście zaproszoną osobę jako czwartą i następne w swojej grupie. I tutaj też warunek że jego Poziom I i Poziom II są całkowicie zapełnione, jest to niezbędna kwalifikacja do otrzymania innych dodatkowych prowizji. Każdy pomaga każdemu aby wszyscy posiadali niezbędną kwalifikację do otrzmania polisy i do zarabiania.
  Każda następna odnoga (1 + 3) to dodatkowe 1 200 zł już do naszej kieszeni.

  Na tym jeszcze nie koniec.
  Poziom VI to awans na Dyrektora Krajowego + 50 zł za każdego partnera (36 450 zł)
  Poziom VII to awans na Dyrektora Generalnego + 25 zł za każdego partnera (54 675 zł)
  Poziom VIII to awans na Dyrektora Generalnego* + 25 zł za każdego partnera (164 025 zł)
  Poziom IX to awans na Dyrektora Generalnego** + 25 zł za każdego partnera (492 075 zł)
  Poziom X to awans na Dyrektora Generalnego*** + 25 zł za kazdego partnera (1 476 225 zł) WOW!!!!!!!!!

  Poszczególne Poziomy i kwalifikacje są liczone przy obowiązkowym budowaniu grupy trójkami. Każda odnoga nastepna nie jest liczona do tej kwalifikacji, co nie znaczy że nie otrzymujemy za nią prowizji. Poziomy od V wzwyż które wiążą się z awansami muszą być zapełnoine całkowicie. Nie jest dla nas wkazane aby budować naszą grupę w szerokość a lepiej nam posłuży pomagać naszym partnerom do osiągania trójkowych kwalifikacji. Oczywiście otrzymujemy prowizję za poszczególnego partnera na poziomach od V do X ale nie otrzymujemy awansu na stanowiska wyższe, prowizje płatne są cząstkowo.

  Każdy partner i tak obierze swoją własną strategię i będzie dążył do celu swoimi ścieżkami.

  Jeszcze raz: Nikt nigdy nie płaci ze swojej kieszeni na fundusz inwestycyjny.

  Link do strony głównej firmy
  http://avrio24.pl/glowna
  Link do Rejestracji:
  http://crm.avrio24.pl/index.php

  Rejestracja nowych partnerów jest dopiero po wprowadzeniu ID swojego sponsora.

  Skorzystaj już dziś!!! Mój Numer ID:103104

  Zapoznaj sie z regulaminem http://crm.avrio24.pl/download/regulamin.pdf

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy, który wstawiał przedemna wpis nie wie jak budwac ten biznes. Takie wpisy nic nie dają. Może zdobedziesz 1 klijeta na rok w MLM.

  MLM jest okej jesli ma się odpowiedni system do promocji tego biznesu i wiedze z zakresu marketingu. Jesli tego nie masz, zapewne odpuscisz sobie dzialanie w MLM po miesiacu.

  Z moją grupą marketingową stworzyliśmy www.mikolajpawlicki.pl/allinone

  Jest to ciekawe rozwiązanie dla programów partnerskich np. MLM

  Pracowalismy nad nim dość długo i można go wykorzystać praktycznie w każdym biznesie do budowania sieci sprzedazy.

  Uczymy nowe osoby, lecz szukam również blogerów, którzy mają dobrze zrobione strony i chcieli by wykorzystać to do przyspieszenia budowy zorganizowanej sieci poleconych

  Zapraszam do testowania systemu po zapisaniu się na liste, prezentacja systemu składa sie z 30 maili wysylanych w odpowiednich przedzialach czasowych.
  www.mikolajpawlicki.pl/allinone

  Pozrawiam Mikołaj Pawlicki
  Grupa marketingowa BB Elite Club

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzadko spotyka się tak ciekawe i obiektywne opisy tego sposobu zarabiania.
  Oczywiście wiele osób porywa się na obojętnie jaki biznes nie robiąc research - później się dziwią, że nie wyszło i psuja dobre imię innych firm z tej branży.

  OdpowiedzUsuń
 6. polecam nowy program http://huligan23.libertateam.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. FAKTY!!! FAKTY!!! FAKTY!!!
  NEWS!!! NEWS!!! NEWS!!!

  Cala prawda i fakty o “firmie” One-Line-Online The Green Line


  Przeczytajcie uważnie, zanim podejmiecie jakakolwiek współpracę z ta pseudo „firma”!:

  1. Strona internetowa zarejestrowana na niemieckim serwerze XLhost.de GmbH w Regensburgu.
  Można sprawdzić to poprzez serwis WHOIS, np.:
  http://www.az.pl/who...ent-domeny.html
  Adres właściciela domeny: One-Line-Online Ltd. w Nassau na Bahamach.
  Jeśli faktycznie jest prawidłowy, a nie FAKE. Przy rejestracji domeny absolutnie nikt tego nie sprawdza! Rejestracja domeny .com na serwerze XLhost.de kosztuje 12,60 € na rok (chyba jedna z większych inwestycji firmy ;-))

  2. Pan Rafał Szymański, lektor podczas webinaru nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na temat kapitału założycielskiego firmy. Szkoda, bo jeśli trochę poszperałby w sieci, to się dowie, ze koszt założenia Ltd. (odpowiednik polskiej Spółki z o. o.) to tylko 30 Funtów:
  http://www.companyinuk.pl/Ltd.html

  3. Na stronie internetowej „firmy” http://one-line-online.com nie ma absolutnie nic o adresie, telefonie, polityce prywatności firmy. Malo tego, przy rejestracji użytkownik musi zaznaczyć kratkę „Akceptuje warunki i regulamin (już wkrótce)”, czyli NIE ma żadnych warunków ani regulaminu, ale 30,00 EUR musi zapłacić ;-)

  4. Adres „firmy” przedstawiany w webinarach to:
  Emirates Towers
  Sheikh Zayed Road
  Dubai, UAE

  Bez numeru ulicy, bez kodu pocztowego, bez numeru telefonu!
  Sheikh Zayed Road to autostrada w Dubaiu o długości 558,4 km. Znajdziemy te informacje w każdej wyszukiwarce, np. Google.
  Pokazany na zdjęciu budynek to Hotel: http://www.booking.c...-tower.pl.html�
  Na tej stronie internetowej jest tez numer telefonu hotelu, jeśli ktoś zna angielski może śmiało zadzwonić i zapytać czy owa firma matam swoja siedzibę.

  A domniemany właściciel David Paker, to kto to właściwie jest? Nikt o nim nic nie wie!
  5. Inicjator przedsięwzięcia Stephan Morgenstern to znana postać w krajach niemieckojęzycznych. Mieszkał w Berlinie, prowadził podobne „firmy” w Austrii a teraz mieszka we Wrocławiu!
  Z czego jest on znany? Miedzy innymi takich systemów jak: „Somnium Network” czy „Worldwide Online Service GmbH”, które wyglądały bardzo podobnie jak „The Green Line” i wszystkie zakończyły się po fazie rozruchowej. Podobny los czeka tez pewnie „The Green Line” ;-). Jeśli ktoś zna niemiecki to w 5 sekund znajdzie w wyszukiwarkach o Panu Morgenstern, np.: http://cafe4eck.blog...-worldwide.html
  Z tego powodu mieszka on w Polsce i firma niby zaczyna działalność w Polsce, bo Pana Stephana tu jeszcze nikt nie zna i przez to jest pewnie lepiej i łatwiej znaleźć nowych jeleni na wyciągniecie kasy.

  Warto mięć te punkty na uwadze, zanim wpłacicie jakiekolwiek pieniądze.
  Chyba, ze chcecie znowu napchać kieszenie naciągaczy?


  Ludzie otwórzcie oczy i obudźcie się z kolorowego snu jaki wam tu próbują namalować. To typowa piramida finansowa pod przykrywką zielonej energii dla zamydlenia oczu.

  Tacy właśnie jak oni psuja cala opinie o branży MLM. Naciągają i oszukują ludzi, którzy rzeczywiście chcą cos zrobić i zarobić.

  Na tym cierpią inne uczciwe firmy MLM. Przekażcie te informacje dalej, wszystkim innym którzy natknęli się na ta pseudo firmę „The Green Line” zanim i oni zostaną oszukani!

  Ręce z daleka od „The Green Line”, dlaczego? Przeanalizujcie to sami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystki epowyższe bzdury pisze niejaki Winset, Firma rozwija się doskonale, postaje pierwsza elektrownia słoneczna w Polsce, oddziały w Polsce, Dubaju, Nigerii USA, Firma płaci co tydzień! Zadnych spóżnień! Rzetelny Partner ze świetnym produktem jakim jest energia elaktryczna. To pierwszy MLM w którym cały twój produkt kupuje Państwo we wsparciu z UE. Polecam

   Usuń
  2. gdzie (miejscowość) powstaje pierwsza elektrownia słoneczna, kto ją buduje (jak firma) ?

   Usuń
  3. jej i juz brak odp a teraz ci sami ludzie prowadza FutureNet i Future AdPro

   Usuń
  4. Jak wyglada wspolpraca z future adpro pub future net?

   Wiecie cos? Napiszcie.

   Usuń
 8. Witam dzisiaj chciałbym wam zaprezentować moją stronę która jest poświęcona na zarabianiu przez internet czyli nie musimy wstawać o 7 rano by się nie spóźnić do pracy tu wstajemy o której chcemy nasz biznes musimy pielęgnować jak małe dziecko także poświęcić mu więcej uwagi a owoce twojej pracy przyjdą bardzo szybko Jestem przedstawicielem tej firmy od nie dawna, lecz jestem bardzo zadowolony ponieważ zyski jakie osiągniesz są tylko zależne od Ciebie i jak będziesz się słuchał swojego sponsora firmę podesłał mi kolega z Holandii pracuje w niej już pół roku i zarobił przez te 6 miesięcy 23 tysiące dolarów. Firma sprzedaje produkty virtualne więc cała praca odbywa się przy komputerze w domciu Tutaj mój blog:
  http://empowerwork.wordpress.com/
  Kontakt:
  GG:221068
  Email: wkunsr12@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Witaj, trafiłem na Twojego bloga, zapraszam Ciebie na swoją listę mailingową: http://sekretna1.000usd.pl/sp3

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo dobrze wytłumaczone czym jest MLM :) Moim zdaniem warto budować ten biznes przez Internet, bo jest o wiele więcej możliwości i nie ma co ukrywać dużo wygodniej niż jeżdżenie i spotykanie się w domach, kawiarniach itd.

  Cały system można dobrze zautomatyzować, edukować partnerów poprzez autoresponder, szkolenia video itp :) Jeśli się wie co robi to nie jest to trudne i biznes można prowadzić nie wychodząc z domu. Choć znam osoby, które łączą metody online i offline i to też jest fajna opcja :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Będę promował Twój link, strony internetowej, fan page, blog, muzykę, you tube, biznes czy cokolwiek na Facebooku
  Jestem członkiem ponad 470 grup na Facebooku a także 430 stron mogę udostępnić link w tych grupach.
   
  To najlepszy sposób aby promować swoją stronę.
  Zainteresowanym mogę przesłać spis Grup w pliku PDF i stron na fecebooku na które będzie wykonywana kampania reklamowa.
  Po zakonczeniu kampanii wysyłam Informcje w Pliku PDF z interaktywnymi linkami do Grup na które wyslano Post z likiem , w pliku zawarta jest także informacja o ilości klinięć w link.

  OdpowiedzUsuń
 12. Po moich doświadczeniach z różnymi internetowymi oszustwami, stwierdzam, żę najlepiej porządnie się zaangażować w projekty typu MLM i programy partnerskie. Inne typy programów są ryzykowne

  OdpowiedzUsuń
 13. Polecam Fururnet. Nowy MLM, który jest połączeniem serwusu społecznościowego z zarabianiem, To tak jak by FB płacił ci za to, że tam jesteś. Link do rejestracji: http://bit.ly/1NfDzwg.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam chciałabym zarabiać w sieci. Promując coś, reklamując itp. Lecz nie wiem jak zarejstrować się, nie wiem nawet jak to się robi. Potrzebuję dodatkowy zarobek od teraz. Proszę od odpowiedź. Może być jakiś link do tego.

   Usuń
 14. Warto zastanowić się, jakie partner, z którym chcę rozpocząć biznes MLM, ma wartości, co chce reprezentować swoimi produktami.

  Ja długo szukałam i w końcu znalazłam.
  Biznes oparty na takich wartościach jak rozwój człowieka, jego zdrowie i godne zarabianie.
  Dobry, zdrowy produkt i dodatkowo aplikacja pozwalająca działać on-line i budować zespół sprawdzonymi metodami, ucząc się od ekspertów.

  O szczegółach można dowiedzieć się:
  topnetwork.pl/top/tnw/Destin/

  Zapraszam do kontaktu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń