PTC


Czym są programy PTC ?        
                                                               
 

  Programy PTC ( ang.Paid To Click ) potocznie zwane Buxami są platformami, w których pieniądze zarabiamy klikając w sponsorowane linki lub reklamy. 
  Założenie, w większości przypadków, darmowego konta / Join, Register / na stronach PTC trwa zwykle kilka minut i wymaga podania nazwy użytkownika / user name /, adresu e-mail i ustanowienia hasła / pasword /, którego używać będziemy odtąd podczas logowania się na stronie. 
             Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, zwykle po kilku minutach, otrzymujemy mailem link zwrotny, po kliknięciu którego zostajemy przeniesieni powtórnie na stronę PTC w celu rozpoczęcia zarabiania. 
  Linki do płatnych reklam znajdziemy w zakładce Ads. Tam też dowiesz się jaką wartość ma każdy Twój klik. Najczęściej stosowane wynagrodzenie za pojedyncze kliknięcie mieści się w granicach, między 0.001 a 0,05 $. Strona zawiera zwykle od kilku do kilkunastu płatnych linków. Każde kliknięcie przenosi nas na stronę reklamodawcy gdzie po upływie pewnej ilości sekund (10 - 60 ) nalicza nam wynagrodzenie. Czynność tą powtarzamy dopóki nie skończą się reklamy na danym buxie. Po upływie 24 godzin reklamy pojawiają się ponownie. Niektóre buxy możemy odwiedzać częściej, ponieważ w międzyczasie umieszczane są nieregularnie, różne bonusowe płatne linki.
   Z własnego doświadczenia wiem, że przeciętny dzienny zarobek z jednego buxa waha się między 0,03$ - 0,10$, chociaż bywają pozytywne wyjątki. Minimum do wypłaty to zwykle 1 - 5 $ - czyli w najlepszym wypadku, żeby zarobić jednego dolara musimy klikać od 10 dni aż do miesiąca.

 Więc jak można zarabiać pieniądze z programów PTC, gdy płacą tak mało?

 Cały potencjał programów PTC leży w  Systemie Poleconych.

   Poleceni lub z angielska Referrals to osoby, które zarejestrowały się na danej stronie PTC z naszego polecenia tzn. linku referencyjnego / ang. reflink /. Reflink – to unikalny dla każdego uczestnika link do promowania programu, zawierający identyfikator polecającego. Reflink znajduje się się, w zakładce
User account. 
  Każdy serwis daje możliwość wielokrotnego zwiększenia Twoich zarobków, dzięki systemowi poleconych. Za każdą zdobytą osobę, która zarejestruje się z Twojego polecenia (linku) dostaniesz, w zależności od serwisu: 20 %, 50% a nawet 100% jego dochodów. Ale to nie koniec, na Twoje zarobki często też pracują poleceni poleconych itd. itd... tworząc swoistą piramidę pracujących na Twoją  końcową wypłatę. Różnie to wygląda na różnych buxach. Zwykle strony podają jaki procent dochodu Poleconych przekazują na Twoje konto. Poleconych można też odpłatnie wynająć na danym buxie
ale to wpływa na uszczuplenie Twoich dochodów.

   Załóżmy, że strona PTC swojemu członkowi płaci 0,02$ za kliknięcie w pojedynczą reklamę. Udostępnionych mamy średnio pięć reklam dziennie, czyli zarobimy 0,10 $. 

A teraz wyobraź sobie, że masz zarejestrowanych na swoim koncie 50 poleconych i wszyscy klikają w 5 reklam... Twoje dzienne dochody wzrosną w tym momencie do 2,50 $ i to bez tracenia czasu na klikanie w reklamy. Miesięcznie to już 75 $. Przy stu poleconych zyski ulegają podwojeniu. I to tylko w jednym programie PTC - jeżeli przystąpisz do kolejnych kilku, to Twoje miesięczne zarobki mogą przekroczyć granicę 1000 $ a to już brzmi nieźle.

 Gdzie szukać Poleconych?

  Najskuteczniejszą metodą na zdobywanie poleconych jest posiadanie bloga lub własnej strony www, najlepiej na temat zarabiania w internecie. Aby zwiększyć oglądalność strony należy systematycznie ją promować, co powinno wpłynąć korzystnie na pozycję serwisu w wyszukiwarkach. Im wyżej znajdujemy się w wynikach wyszukiwania, tym wyższa ilość przekierowań do naszej strony a przez to większe prawdopodobieństwo znalezienia poleconych. Nieco prostszym, ale mniej wydajnym sposobem, jest znalezienie poleconych w gronie rodziny, bądź bliższych lub dalszych znajomych. Wystarczy, że kilku z nich zainteresuje programem kolejne osoby, by Twoje zarobki znacząco wzrosły. 


Inne możliwości to :

- programy społecznościowe (np. Facebook lub Nasza Klasa)

- reklama na forach internetowych

- pisanie komentarzy na blogach tematycznych

- zachęcające opisy na komunikatorach internetowych

- umieszczenie filmiku z tutorialem do naszego buxa na YouTube czy  GoogleVideo

- wzajemna wymiana linków

- wykupienie płatnych reklam na buxach lub programach GPTR. W każdym z nich jest dział, w którym zarobione poprzez klikanie pieniądze możesz wymienić na reklamę.

-  upgradowanie konta ( ulepszenie statusu członkostwa np. na Premium, Gold, Vip, itp)
Przy wykupieniu wyższego statusu członkostwa w buxie, często oprócz zmniejszonego minimum wypłaty, można otrzymać prawo do bezpłatnych reklam a także otrzymać bezpłatnie poleconych.
  
 Jak więc widzisz, nie jest to szczególnie skomplikowany sposób uzyskania dochodu online, ale żeby zarobić duże pieniądze potrzeba ciężkiej pracy, determinacji i wytrwałości tak jak w "prawdziwym" świecie.

    
 ! UWAGA SCAM !

   Niestety olbrzymia ilość buxów w internecie to SCAM, czyli zwykłe oszustwo. Naliczają Twoje kliki, ale pieniędzy nigdy nie wypłacą. Gorzej, kiedy płacący dotąd bux, staje się w pewnym momencie niewypłacalnym SCAMEM. Ryzyka całkowicie wyeliminować się nie da, ale możemy je zminimalizować oto kilka zasad :

- Unikaj, podejrzanie dużo płacących PTC, z krótkim stażem w sieci  
- Unikaj buxów, na których nie funkcjonują fora uczestników
- Sprawdzaj opinie o danej stronie w necie
- Przeglądaj internetowe listy SCAMU
- Staraj się wypłacać możliwe minimalne zarobki
- Traktuj nieufnie nowe buxy o wysokim minimum wypłaty / powyżej 5$ / 


 Przydatne słownictwo :

Ads - reklamy
Advertise – dział z reklamami do zakupienia
Cheat link – link-pułapka, na który pod żadnym pozorem nie należy klikać
Contest referal – konkurs na zdobywanie Poleconych
Current earnings / Earnings Stats - zarobki
Direct referral – nasz Polecony
Earnings stats – statystyki naszych zarobków
Fee – opłata manipulacyjna pobierana przez firme lub obsługujacy nas bank
Join / Register – zakładka, w której możemy się zarejestrować
Log-out - wylogowanie
Maual surf – przeglądanie stron w określonym czasie
Members – uczestnik
Minimum payout – minimum do wypłaty
Paid mail – płatny mail reklamowy
Payout – wypłata
Payment method – określenie metody płatności
Point mail – mail punktowy
Referral – Polecony
Request Payout - żądanie wypłaty
Indirect referral – Polecony posredni
Redemption page – tu zlecamy wypłaty
Referral links – twój link polecający
Referral stats – statystyki Poleconych
Referrals – Poleceni
Referrer - Polecający
Terms – warunki uczestnictwa
Upgraded membership – podwyższenie statusu członkostwa (z reguły płatne)
User account – profil uczestnika